איך למנוע ריח רע לנעליים-מדריך לגבר

ישראל היא מדינה חמה לכל הדעות, אך יחד עם זאת ישנם לא מעט גברים שמסתובבים עם נעליים סגורות למרות זאת. בין אם מדובר על נעלי אלגנט לגברים, נעלי סניקרס קלילות, נעלי עור מהודרות ועוד. חשוב מאוד לדעת כי כל עוד לא מדובר על סנדלים פתוחים הרי שרוב הסיכויים שהנעליים יתחילו להדיף מתישהו ריחות לא נעימים.

כיצד תסירו ריח רע מנעליים?

ריח רע מהנעליים זה בהחלט לא דבר נעים. אם אתה לא מעוניין שאנשים בסביבתך יתחילו לתהות מהיכן מגיע ריח רע, עליך להבין ראשית כל מה המקור לריח הרע מהנעליים שלך. ריח רע באופן כללי הוא תוצאה של תערובת של שמנים אשר נפלטים מהעור בשילוב של חיידקים הניזונים מהם וכולם יחד הם חלק מתהליך ההזעה. בניגוד להסרת ריחות לא נעימים מבדים, דבר שניתן לעשות באמצעות ריסוס נוזלים, חומרים העשויים עור לא יגיבו בצורה טובה לשיטה המדוברת. גם תרסיס אשר מכיל שמן אתרי כלשהו עשוי להיות יעיל בהסרת ריחות אך באופן כללי עדיף להימנע משימוש בנוזלים בכל הנוגע לתחזוקה של מוצרי עור לרבות נעליים. חשוב מאוד לציין שבין המוצרים המוצקים לטיפול בריח רע לא כדאי להשתמש באלה אשר מספקים רק טשטוש של הריח הרע באמצעות ריח אחר ותמיד עדיף להשתמש במוצר אשר מטפל בשורש הבעיה של הריח ולא רק מנסה לטשטש ריח בצורה חד פעמית.

אבקת סודה ופחם פעיל להסרת ריח רע מהנעליים

אבקת סודה או סודה לשתייה משמשת בבתים רבים כאמצעי ניקיון משמעותי ביותר. מדובר על טריק ידוע למניעת ריחות בחלל המקרר וגם לנעליים. מעבר לכך, גם פחם פעיל הוא רלוונטי להסרת ריח מהנעליים. פחם נוצר כאשר שורפים חומרים אורגניים לרבות עץ בסביבה נטולת חמצן. לאחר מכן הפחם יכול לעבור למצב פעיל וזאת באמצעות מגוון דרכים. מה שחשוב לדעת הוא שפחם פעיל מכיל לא מעט נקבוביות מיקרוסקופיות שסופחות ריחות ביעילות גבוהה. יש מוצרים אשר משתמשים באחד החומרים הללו לרבות שקי פחם פעיל שאותם ניתן להכניס לתוך הנעל וכן מוצרים אשר משלבים את שני החומרים יחד כגון: מדרסים שאותם ניתן להניח בתחתית הנעל. מדובר על מוצר שטוב מאוד גם עבור לאנשים אשר סובלים מהזעה מוגברת.

אימום נעליים

פתרון נוסף להסרת ריח רע הוא שימוש באימום. מדובר על תבנית בצורת כף רגל אשר מכניסים אותה לתוך הנעליים וזאת בכדי לשמור על הצורה והגודל שלהן. אימומים יכולים להיות עשויים מעץ או פלסטיק אך בכדי להסיר ריח רע מהנעל מומלץ מאוד להשתמש באחד שעשוי מעץ ארז. מדובר על חומר שסופח בצורה יעילה את כל הלחות והרטיבות אשר נותרו בתוך הנעל שעלולות לשמש כר פורה לגדילת חיידקים מפיצי ריחות.

חשוב מאוד שתזכרו שלא די לבחור חנות נעליים איכותית בכדי לרכוש בה נעליים איכותיות, אלא יש להקפיד שהן ישמרו על ריח טוב וישמרו לאורך זמן בצורה הטובה ביותר.