פקודות בסיסיות שכל כלב צריך לדעת

February 12 2023doritr

כל כלב צריך להכיר כמה פקודות בסיסיות חשובות. אין ספק שחשוב ביותר לאלף את הכלב להבין פקודות כגון: שב, רגלי, בוא, להישאר ועוד. הפקודות הבסיסיות הללו יסייעו לכם לתקשר בצורה טובה יותר עם הכלב שלכם, לשקף לו את הרצונות שלכם בפקודה קצרה. הפקודות הבסיסיות חשובות הן לכם כבעלי כלבים והן לכלבים עצמם. כיום ניתן לנסות לאלף כלב באופן עצמאי או לבחור עבורו אילוף כלבים בפנסיון. מדובר על מקום שבו ניתן למצוא מאלפים מקצועיים שיאלפו את הכלב שלכם במהלך פרק זמן כלשהו שבו הכלב ישהה בפנסיון ולאחר מכן יסייעו לכם לשמר את תוצאות האילוף גם כשהכלב מגיע לביתכם.

תקשורת נכונה ובריאה עם הכלב שלכם

הכלב הוא ללא ספק יצור חברותי ותוך זמן קצר הוא הופך להיות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. מאחר שכלבים חיים בטבע בלהקה התפקיד שלהם לשמש כמנהיג של חיות המחמד ובאמצעות אילוף הכלב לכמה פקודות בסיסיות ניתן לשפר את התקשורת, ליצור היררכיה רצוי בבית, לפתח תקשורת נכונה ובריאה וכן להנות מטיולים בטוחים ונינוחים עם הכלב. אילוף הכלב שלכם לפקודות בסיסיות ביותר מהווה בסיס לאילוף מתקדם יותר בהמשך במידה ותרצו בכך. הפקודות הבסיסיות נועדו בראש ובראשונה בכדי ליצור שפה משותפת ביניכם לבין הכלב שלכם ולאפשר לכם לבנות מערכת יחסים תקינה איתו. לאחר מכן ניתן לבחור בהליך אילוף כלבים ממוקד יותר וכולל יותר.

אילו פקודות בסיסיות הכלב צריך לדעת?

רוב מאלפי הכלבים ממליצים לאלף את הכלב לחמש פקודות בסיסיות. הפקודות הבסיסיות ביותר הן:

בוא- מדובר על הפקודה הבסיסית ביותר ומטרתה היא למשוך את תשומת הלב של הכלב ולגרום לו לבוא אליכם מיד. יש לקרוא לכלב בשם שלו ולצוות את הפקודה בוא. כאשר הוא מגיע אליכם יש לתת לו חטיף ולשבח אותו. ניתן להשתמש ברצועה של 4 מטר בכדי למשוך אותו קלות ולהסב את תשומת ליבו. כאשר הכלב מקשיב לפקודה יש להאריך את הרצועה ולתרגל שוב את הפקודה

שב- יש להחזיק ביד חטיף שהכלב אוהב ולתת לו להריח את היד. לאחר מכן יש להחזיק את היד מעל הראש של הכלב. אם הכלב מתיישב יש לציין את הפקודה שב. אם לא, יש להעביר את היד לאחורי הכלב ולרוב הוא יתיישב בכדי לקבל זווית ראייה על היד עם החטיף. יש לתרגל את הפקודה שב כאשר הכלב מקשר בין שב לבין תנוחת הישיבה.

רגלי- מדובר על פקודה בסיסית אשר מונעת את המשיכות החזקות של הכלב בזמן טיולים כאשר הוא רתום לרצועה. הפקודה מונעת מהכלב לברוח בשל גירוי. חשוב לתרגל את הפקודה המדוברת בסביבה נטולת גירויים. יש לרתום את הכלב באמצעות קולר ורצועה קצרה ולצעוד לאט. בכל פעם שהכלב הולך לצידכם חשוב לשבח אותו. אם הכלב מושך אתכם יש למשוך קלות את הרצועה ולצוות רגלי. אם הוא מיישם את הפקודה ניתן להעניק לו חטיף.

לא לזוז- מדובר על פקודה שימושית לכם ולכלב. לאחר שקראתם לכלב והוא יושב לצידכם תוכלו לתרגל את הפקודה לא לזוז. יש לתרגל את הפקודה במשך מספר דקות בכל יום ובכל פעם ניתן להתרחק יותר מהכלב ולצוות עליו להישאר במקום.

למקום- מדובר על פקודה בסיסית שתאפשר לאורחים להיכנס לביתכם בנוחות מבלי שהכלב יקפוץ עליהם. הקפידו לצוות בטון אחיד ובגישה חיובית. ניתן להדגים לכלב מה רוצים ממנו ולתרגל את הפקודה תוך עידוד שלו בכל פעם שהוא מבצע את הפקודה על ידי חטיף.

 

Share: