עובדות מעניינות על קנקון

February 13 2023doritr

קנקון היא יעד מדהים לחלוטין לכל הדעות. מעבר לחופים זהובי חולות ואטרקציות לכל סוגי המטיילים והמטיילות, קנקון טומנת בתוכה כמה מוקדים שהם מאוד מסקרנים ברמה התרבותית והעולמית. הנה כמה עובדות מעניינות על קנקון, שיש מצב שלא הכרתם.

קנקון ממוקמת בקצה המזרחי של חצי האי יוקטן של מקסיקו, כאשר מי הטורקיז בחופי האזור הם עוצרי הנשימה וחופי החול הלבנים קורצים תמיד לג’ונגלים שופעים בטבע מהפנט. ככזאת, כה שופעת בנופים מרהיבים ומגוונים, קנקון מושכת אליה רבבות תיירים בכל שנה מכל קצוות העולם. אם חיפשתם מידע על מקסיקו למטייל, יכול להיות שלא ידעתם על קנקון את העובדות הבאות:

  1. קנקון התפתחה מאוד עם השנים

קנקון הייתה פעם כפר דייגים קטן ולא בולט במיוחד, אבל עם הזמן נהפכה לאחד היעדים הכי פופולאריים בים הקריבי. נכון להיום, היא נחשבת הבית של חלק מהחופים המרהיבים בעולם.

  1. חלק מהחופים המדהימים בעולם נמצאים בקנקון

בנוסף להיותה בית של כמה מהחופים המדהימים בעולם, בקנקון אפשר למצוא גונות מים מתוקים גדולות. למשל, לגונה ניצ’ופטה (Nichupté), לגונה בקלאר (נקראת גם לגונת שבעת גווני הטורקיז) ועוד.

  1. המון מוסיקה ואומנות בכל ימות השנה

למי שאוהבים לספוג את התרבות המקומית, בקנקון יש מגוון ענק של פסטיבלים צבעוניים, חיים מאוד ומרגשים לאורך כל ימות השנה כמעט. מטקסי המאיה המסורתיים ועד לפסטיבלים מודרניים של מוזיקה ואמנות, רק נשאר לבחור.

  1. צלע מקשרת לעולם המאיה העתיק

אתרים ארכיאולוגיים כמו צ’יצ’ן איצה (Chichén Itzá), הם בין האתרים החשובים ביותר באזור הים הקריבי. אלו אתרי מורשת עולמית שמושכים רבבות תיירים בכל שנה מכל קצוות העולם, כדאי להקדיש לפחות חצי יום באזור.

  1. קנקון קרובה מאוד לאי הולבוש (Holbox)

אי הולבוש נמצא בצפון חצי האי יוקטן. האזור נחשב אי מלא חיי חיק-טבע צבעוניים ופעילים מאוד. אפשר למצוא כאן חולות זהובים יפהפיים, ריפים פשוט מטריפים של אלמוגים ועוד. זוהי שמורת טבע שחובה להגיע אליה.

  1. קנקון מלאה בשווקים תוססים

עבור מי שאוהבים שווקים מקומיים, מומלץ לבקר בשוק הנקרא “מרקאדו 23”, בו ניתן למצוא המון מוצרים תרבותיים מקומיים, חפצי אומנות מקומית ועוד. באופן כללי, קנקון גדושה במסחר רחוב ובדוכנים אותנטיים.

  1. קנקון מותאמת לתיירים

בעוד שחלק מהאנשים חושבים שקנקון היא עיירה שכוחת אל איפשהו בים הקריבי, ההיפך הוא הנכון. קנקון מותאמת למיליוני תיירים שמבקרים בה מדי שנה, התחבורה הציבורית מעולה, השילוט ברובו באנגלית, הכבישים מעולים והאזור גדוש במלונות, אטרקציות ועוד.

  1. בני שבט המאיה עדיין חיים בקנקון

רבים מהאנשים חושבים שבני המאיה נכחדו, אבל הם עדיין חיים עד עצם היום הזה בקנקון, מקסיקו. אפשר לבקר אותם ב-“צ’יצ’ן איצה” ולהנות ממטעמים מקומיים ומברכת שלום מאוד ידידותית ומורגלת לתיירים.

והעובדה האחרונה היא, שקנקון נחשבת מאוד זולה לכיס הישראלי, אז היא לגמרי מותאמת לשופינג 😊 תהנו!

Share: