סוגי מחסנים עמידים לאורך זמן שמומלץ להכיר

March 30 2023doritr

ישנם סוגים שונים של מחסנים, כאשר אלו מיוצרים בהתאם לסוגים עוד יותר רבים של צרכים ומטרות משתנות. כאשר מדובר על רכישה או בנייה של מחסן, חשוב לאפיין בשלב הראשון את צרכי האחסון שלכם. לאחר שמבינים מהם צרכי האחסון ואילו תנאים מצריכים הפריטים השונים, אפשר לבחור מחסן.

רגע לפני שמזמינים מחסן מסוג כזה או מסוג אחר, ההמלצה הכי חמה היא – לבדוק אילו סוגי חומרי גלם מציעים את הבידוד הטוב ביותר. תנאי הבידוד של המחסנים ישליכו באופן ישיר על תנאי האחסון ועל השמירה של החפצים, מה שחשוב לקבוע כבר בתחילת הדרך. בתוך כך, ישנם כמה סוגים נפוצים של חומרי גלם אשר מהם נהוג לייצר מחסנים על סוגיהם. חלק מחומרי הגלם הכי נפוצים בישראל הם הבאים:

  • פלסטיק: כולל פלסטיק מוקשח מסוגים שונים.
  • מתכות: כולל בדרך כלל סגסוגות של מתכות שונות.
  • אלומיניום: נחשב חומר מאוד עמיד מפני קורוזיה וחלודה.
  • עץ: חומר דקורטיבי מאוד אך אינו מבודד בהצלחה לחות או רטיבות.

מהם הפקטורים בבחירת מחסן לחצר?

אם אתם מחפשים מחסנים לחצרות פרטיות, ישנם מגוון מחסנים שאתם תוכלו להשתמש בהם, אם כי רק חלק מהם יתאימו עבור שימוש חוץ. בניגוד לשימוש פנים בתוך הבית, שימוש חוץ יצריך מחסנים עמידים יותר מאשר מחסנים עדינים. במילים אחרות, פלסטיק או עץ עשויים להיות פחות מומלצים.

עבור מחסן למכונת כביסה שיושבת בחצר הבית, יהיה מומלץ לבחור לא רק במחסן עמיד לשמש, אלא במחסן שיכול לעמוד בזעזועים של מכונות כביסה. כידוע, הן נעות, זזות ומשתוללות בשלב של הסחיטה, ככה שחשוב לבחור מחסן מספיק עמיד ויציב. לשימושים אחרים, צריך לאפיין את סוגי הפריטים שיאוחסנו במחסנים.

חומרים מומלצים: מתכת – למה כדאי לאחסן בה?

באופן כללי, מחסן מתכת הוא אופציה מצוינת לאחסון מגוון ענק של ציוד, כלים וכל מה שרק צריך לאחסן בבית, במשרד או אפילו במפעלים. כמו כן, מחסן מתכת הינו מחסן אשר עשוי להיות מושלם עבור עסקים שצריכים לאחסן סחורות שונות.

מחסני מתכת הם אמנם עמידים מאוד, אבל הם גם הרבה יותר מאובטחים בהשוואה לשיטות אחסון אחרות. בנוסף, ניתן לאחסן בתוכם מוצרים אשר צריכים בידוד מתנאי השמש הישראלית הקופחת. מבחינת בידוד תרמי, הם יעילים מאוד, בטוח יותר מאשר מחסני פלסטיק.

ולבסוף, מחסנים בהתאמה אישית

לסיכומו של דבר, אפשר להגיד שהדובדבן בקצפת הוא – מחסנים בהתאמה אישית. בין אם תצטרכו מחסני מתכת בהתאמה אישית, עץ, פלסטיק או כל חומר גלם אחר, מחסנים אלו יהיו מולבשים כמו כפפה ליד לענות לצרכים שלכם.

צרכי האחסון יכולים להשתנות בין מקום אחד לשני באופן טבעי, ככה שבמקרים מסוימים אפשר אפילו ללכת צעד אחד קדימה. למשל, לפנות לנגר מומחה שיבנה עבורכם את פתרון האחסון האידיאלי לכם. כך או כך, רכישת מחסנים הכרחית לשמירה ארוכת טווח על הציוד, זכרו זאת.

Share: