מה זה גישור גירושין?

February 27 2023doritr

עד לפני כמה שנים המילה גישור הייתה מילת קסם שקרצה ללא מעט זוגות שהחליטו להתגרש. אותם זוגות ראו בגישור הליך ידידותי ביותר, זול ופשוט אשר יביא אותם לגירושים בצורה הנעימה והיפה ביותר ואף יסייע להם לשמר את מערכת היחסים ביניהם בצורה טובה גם לאחר הגירושין. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת שהתהליך יכול להיות טוב ויכול להיות גם פחות טוב וכל בהתאם למגשר שבוחרים. חשוב מאוד לבחור מגשר מקצועי ומנוסה אשר עוסק בתחום גישור משפחתי לא מעט שנים והתמודד עם הליכי גישור גירושין רבים בהצלחה.

גישור גירושין- במה מדובר?

הגישור הוא הליך שבעיקרו יש גיבוש ופשרה יצירתית אשר מבוססת על האינטרסים האמיתיים של הצדדים לגישור ולא על העמדות שלהם. לא פעם מתגבשת הפשרה בהליכי גישור על רעיון שמביא לפתרון שהוא בבחינת זה נהנה וזה לא חסר, כלומר,  פתרון טוב לשני הצדדים. מהסיבה המדוברת גישור גירושין מהווה את הדרך הטובה ביותר לכל זוג שמגיע למצב שבו הוא מחליט להתגרש ואין בינינו הסכמות לגבי נושאים שונים הקשורים להליך הגירושין.  בתהליך זה המגשר למעשה משוחח הן עם שני הצדדים במקביל והן עם כל אחד מהם כאשר המטרה היא להבין מהי העמדה של כל אחד בנושאים השונים העומדים על הפרק וכן כיצד הם יכולים להתגמש לקראת הצד השני. המטרה היא להביא את הצדדים להסכם גירושין שמסדיר את כל העניינים הנוגעים להליך גירושין ולהביא את ההסכם המדובר לאישור של בית המשפט. כאשר בית המשפט מאשר את ההסכם הוא למעשה הופך להיות חוקי ובני הזוג אשר חתמו עליו מחויבים למה שכתוב בו.

כיצד בוחרים מגשר גירושין?

אם אתם מעוניינים לבחור בשירות של גישור גירושין, על מנת שהתהליך יצלח ועל מנת שאכן הוא יביא אתכם לחתימה על הסכם שבו הגעתם להסכמות שונות הנוגעות לסוגיות הנוגעות להליך הגירושין, עליכם לבחור את המגשר הטוב ביותר. הנה כמה פרמטרים שיסייעו לכם בבחירת המגשר עבור ההליך המדובר:

ראשית כל, יש צורך לבדוק כמה שנים עוסק המגשר בתחום גישור משפחתי או גישור בכלל ובתחום גישור גירושין בפרט. חשוב לדעת כי יש מגשרים העוסקים בסכסוכים עסקיים או אישיים ועל כן לא פעם הם פחות רלוונטיים. כדאי שהמגשר יהיה עורך דין אשר עוסק בתחום דיני משפחה ומכיר היטב את התחום המדובר וזאת בכדי שתהיה לו אפשרות לקדם את בני הזוג להבנות רלוונטיות.

יש לבדוק האם למגשר יש המלצות על ידי זוגות אחרים שנעזרו בשירותיו והם יכולים להעיד כי הוא סייע להם.

מעבר לכך, חשוב מאוד לוודא כי יש כימיה ביניכם לבין המגשר, כי אתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך עליו וכן שהוא מגלה את מלוא הרגישות והאמפטיה למצב שבו אתם מצויים. מדובר על מצב נפשי ורגשי לא קל ועל המגשר להיות מכיל, סבלני ובעל חשיבה חיובית.

Share: