תביעות רשלנות רפואית בלידה

March 26 2023doritr

רשלנות רפואית היא אחת מהתביעות הקשות ביותר להוכחה, ואין ספק, כי תביעות רשלנות רפואית בלידה מצריכה את הסיוע המשפטי המדויק ביותר לסוג המקרה. אם חלילה נפגעת או שמא העובר שלך נפגע עקב רשלנות מטעם הצוות הרפואי, יש כאן כמה דגשים שחשוב להבינם לעומק.

תקופת ההיריון היא זמן קסום במיוחד, אך יחד עם זאת, תקופה זו כרוכה בלא מעט בדיקות רפואיות שונות, הקפדה על תזונה משתנה, שינוי אורח החיים באופן כללי ועוד. כאשר הרגע הקסום של הלידה מגיע, מגיעים גם פחדים וחששות מסוימים, מה שלעיתים עשויים להיות מוצדקים. בתוך כך, תביעות רשלנות רפואית בלידה יכולה להיות מוגשת בחלק מהנסיבות הבאות:

  • אבחנה שגויה או איחור באבחון של פציעה בלידה.
  • מתן לקוי של תרופות כמו אפידורל או תרופות אחרות.
  • טעויות בביצוע חתכי ניתוח קיסרי נדרשים.
  • אי זיהוי או אי טיפול במצוקה עוברית.
  • חוסר ניטור כללי נאות של האם והתינוק במהלך תהליך הלידה.

במה כרוכה הגשת תביעת רשלנות רפואית בלידה?

אם חלילה נפגעת כתוצאה מרשלנותו של צוות רפואי, חשוב לדעת מה לעשות והיכן להתחיל. בתוך כך, הגשת תביעות רשלנות רפואית בלידה מצריכה, בראש ובראשונה, להסתייע בייעוץ משפטי הולם. כמובן, זאת לאחר קבלת טיפול רפואי אם יש צורך בכך.

כאשר הוא או היא מנוסים ומקצועיים, עו”ד רשלנות רפואית יכולים לעשות את כל ההבדל בין תביעה מנצחת לבין תיק שפשוט מפסיד עוד לפני שהגיע לבית המשפט. כידוע, בתי המשפט בישראל תמיד מאוד עמוסים. ככל שמקבלים סיוע משפטי מוקדם יותר, כך סיכויי התיק ישתפרו.

למה לצפות כשמגישים תביעת רשלנות רפואית בלידה?

באופן כללי, חשוב לדעת כי התביעות האלו בגין רשלנות רפואית הן בדרך כלל מאוד מורכבות, מצריכות משאבים וזמן יקר. לכן, חשוב לקבל סיוע מאת עורך דין רשלנות רפואית בלידה כמה שיותר בהקדם. כמו כן, חשוב לקבל סיוע משפטי מאת עורך דין שיש לו\ה ניסיון עם סוג המקרה שאירע לכם.

יש לקחת בחשבון, על חלק גדול מהתביעות קיים חוק התיישנות של 7 שנים מיום המקרה בו בוצעה רשלנות. בנוסף, יש לדעת כי תביעות מסוגים אלו עשויות להיות די קשות להוכחה בבהמ”ש. מדוע? המשיכו לקרוא בשורות הבאות.

מדוע כל כך קשה להוכיח רשלנות רפואית בבהמ”ש?

כידוע, מאוד מורכב להוכיח רשלנות בבית המשפט. זאת, משום שהגוף האנושי הוא כה מורכב, עד כדי כך שקשה מאוד להצביע על נסיבות ספציפיות שהובילו להסתבכות רפואית כזאת או אחרת. לכן, כל כך חשוב להסתמך על חוות דעת מקיפה מאת רופא מומחה.

כחלק מפועלו של עורך הדין, הוא אמור להשיג גם חוות דעת מקצועית ומקיפה ככל הניתן אשר תומכת בטענת האם הנפגעת. ככל שעורך הדין מקושר יותר ובעל מוניטין בתחום, כך הוא יוכל להשיג חוות דעת טובות יותר ותומכות בתביעה.

אם כך, זה הזמן לאתר עורך דין מנוסה אשר יכול לגייס את המשאבים הנכונים למטרת ניצחון בתיק.

Share: